Որպես համաժողովի պաշտոնական մեդիա գործընկեր՝ «Ազգային Ցանց» հիմնադրամն իրականացրեց լայնածավալ լուսաբանում, իսկ համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Գայանե Մանուկյանը ներկայացրեց հիմնադրամի առաքելությունն ու տեսլականը։ Համաժողովի շրջանակներում նաև ներկայացվեցին հիմնադրամի հեռարձակող ընկերության կառուցվածքը, աշխարհագրությունը, աշխատանքային մոդելը և դրանում ներգրավվածության հնարավորությունները։
«Ազգային Ցանց» հիմնադրամը և Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը կնքեցին համագործակցության հուշագիր
«Ազգային ցանց» հիմնադրամը և Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը օրերս կնքեցին համագործակցության հուշագիր՝ հիմնադրամի Մեդիա կրթարանի շրջանակներում համագործակցելու նպատակով։
Մեդիա կրթարանը Հայաստանում առաջին համապարփակ լրագրական կրթության կենտրոնն է մեդիա ոլորտի մասնագետների համար։ Կրթարանի գլխավոր առաքելությունն է՝ պատրաստել բարձրակարգ մասնագետներ մեդիա ոլորտի համար՝ միավորելով տեսական գիտելիքները և գործնական հմտությունները։ Հուշագրի շրջանակներում համալսարանի ուսանողները հնարավորություն կստանան սովորել մեդիա կրթարանում, իսկ հետո աշխատանք ստանալ նորաստեղծ մեդիա ընկերությունում։
Մեդիա ընկերության նպատակն է՝ ռեսուրսների մոբիլիզացիայի, կրթության եւ ռեֆլեկտիվ մշտադիտարկման շնորհիվ ունենալ Հայկական քաղաքակրթությանը և պետականությանը ծառայող վստահելի և ազդեցիկ ռազմավարական հաղորդակցության միջազգային էկոհամակարգ։
Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանից մեդիա կրթարան տանող ճանապարհը ապագայի լրագրողների մասնագիտությունը սերտելու պատրաստ երիտասարդների համար է։